Aktualności

Złote Laury Niepodległej dla polskiego biznesu

« wróć

Rektor Społecznej Akademii Nauk, prof. Roman Patora honorowo przewodniczył Kapitule przyznającej Złote Laury Niepodległej. Złote Laury Niepodległej to inicjatywa redakcji magazynu „Manager”, której celem jest uhonorowanie przedsiębiorstw, organizacji, placówek naukowo-badawczych oraz instytucji, które mają szczególny wkład w umacnianie polskiej gospodarki. To również podziękowanie dla polskiego biznesu za udział w świętowaniu odzyskania niepodległości w ramach inicjatyw „Niepodległa” związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości Polski.

Złote Laury Niepodległej wręczono po raz pierwszy 12 grudnia 2018 roku w warszawskim Teatrze Królewskim Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów oraz Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrody przyznano w 6 kategoriach: 

  1. Rozpoznawalność marki i budowa pozytywnego wizerunku Polski - nagrodę otrzymały: PKN ORLEN S.A., za idealne połączenie działań biznesowych z dbałości o pozytywną rozpoznawalność marki Polska oraz OCEANIC S.A., jako Polska marka kosmetyków rozpoznawalnych na świecie – w zgodzie z naturą.
  2. Dynamiczny Rozwój: PKP CARGO S.A., za spektakularną skuteczność biznesową, znajdującą swoje uzasadnienie w aktualnych wynikach ekonomicznych przedsiębiorstwa, ENTER AIR Sp. z o.o., jako lider rynku turystycznego w Polsce, obsługujący największe rynki wakacyjne Europy, a także Grupa MOKATE Sp. z o.o., rodzinna firma, która z determinacją i sukcesem podbija rynki Europy.
  3. Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne - PKO BP S.A., technologicznego lidera polskiej bankowości – nowocześnie i bezpiecznie, a także Kliniki MIRACKI, która wychodzi z założenia, że nowoczesnych technologii nie należy się bać, ale potrafić je umiejętnie wykorzystywać.
  4. Inwestor Korporacyjny Venture Capital - PGE Ventures, pierwszy, najbardziej zaawansowany na polskim rynku energii fundusz typu corporate venture capital.
  5. Agencja rozwoju Przemysłu otrzymała nagrodę za pomoc firmom z potencjałem, która stanowi gwarancję równowagi ekonomiczno – społecznej w kraju, w kategorii: Działalność na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.
  6. Rodzinna Firma z Pięknymi Tradycjami - ARCUS S.A., za to, że dzięki pięknym różnicom pokoleń, nawet niemożliwe staje się możliwe.

Złote Laury Niepodległej to podziękowanie dla polskiego biznesu za naszą NIEPODLEGŁĄ. Realizując ten projekt redakcja zamierza przybliżyć proces rozwoju nowoczesnej Polski przez pryzmat działań przedsiębiorców. „Sądzimy, że wręcz naszym obowiązkiem jest podkreślić znaczenie i docenić polskie przedsiębiorstwa, organizacje oraz instytucje zawiązane z biznesem, które swoimi działaniami, nowoczesnym podejściem i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nieustannie budują Polskę i jej wizerunek w Europie i na świecie” – mówi redaktor naczelny MANAGERA Piotr Cegłowski.

Materiały prasowe i zdjęcia: www.manageronline.pl

 

Prorektor Społecznej Akademii Nauk prof. dr hab. Anna Bąkiewicz – przedstawicielka Kapituły Nagrody Złote Laury Niepodległej