Zakończyliśmy szkolenia teoretyczne w ramach Legii Akademickiej 2021

Społeczna Akademia Nauk w roku akademickim 2020/2021 po raz drugi przystąpiła do programu "Legia Akademicka”. SAN znalazł się w gronie 60. Uczelni, które w ramach tego programu prowadziły szkolenie teoretyczne w module oficerskim i podoficerskim.

W szkoleniu teoretycznym wzięło udział 41 studentów Uczelni, a 35 je ukończyło i złożyło wnioski na szkolenie praktyczne. W wakacje mają szansę na otrzymanie stopnia kaprala rezerwy.

Program "Legia Akademicka" jest realizowany i finansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W tym roku realizowana jest jego IV edycja. Program ochotniczego szkolenia studentów w ramach "Legii Akademickiej" składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Program jest skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy lub myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. Może on stać się przygodą, formą realizacji własnych pasji, jak i szansą na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Nasi studenci mogli w tym roku korzystać z platformy e-learnigowej przygotowanej przez MON oraz odbyli kilkugodzinne zajęcia z przedstawicielami jednostki patronackiej – 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.