XI edycja programu stypendialnego Młodzi w Łodzi

Najlepsi studenci wybranych przez pracodawców kierunków łódzkich uczelni mogą ubiegać się o przyznanie jednego ze stypendiów fundowanych przez łódzkie firmy – Partnerów programu Młodzi w Łodzi. Studenci mogą też ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania w domu studenckim bądź udział w bezpłatnych kursach językowych.

Dotychczas odbyło się dziesięć edycji programu stypendialnego. Łącznie do programów stypendialnych poszczególnych pracodawców złożono ponad 3730 wniosków. Komisje Stypendialne złożone z przedstawicieli pracodawcy-fundatora, uczelni oraz Urzędu Miasta Łodzi wybrały 224 studentów, którzy otrzymali stypendia w wysokości od 500 do 900 złotych brutto miesięcznie. Zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymało dotychczas 38 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało prawie 220 osób.

W roku akademickim 2018/2019 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowały 4 uczelnie wyższe w tym Społeczna Akademia Nauk – jako jedyna niepubliczna uczelnia, 21 firm i instytucji z Łodzi i regionu.
Społeczna Akademia Nauk wsparła Program Stypendialny Młodzi w Łodzi finansując semestralny kurs języka japońskiego dla grupy 15 osób.

Rekrutacja do programów stypendialnych będzie trwała do 26 października 2018 r. Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie Młodzi w Łodzi korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.