Aktualności

Wygląd dźwignią przekazu

« wróć

KOŁO NAUKOWE PRZY SPOŁECZNEJ AKADEMII NAUK W ŁODZI SPRAWDZAŁO, JAK JESTEŚMY POSTRZEGANI W ZALEŻNOŚCI OD TEGO JAK WYGLĄDAMY.

Aby być postrzeganym za mężczyznę towarzyskiego i spontanicznego, należy ubrać wzorzystą koszulę i nie nosić okularów- tak zadecydowała  licealna młodzież w wieku 17 i 19 lat w Tomaszowie Mazowieckim. Wskazania na 82%.

Czy prawdą jest to, że prezenter telewizyjny, jeśli chce być postrzegany za inteligentnego, powinien ubrać garnitur z krawatem, nie mieć tatuażu, nosić okulary, oraz krótkie włosy? Tak przynajmniej twierdzi młodzież z łódzkiego województwa. Powyższa konfiguracja wskazana przez 76%. badanych. Mamy przekonanie i będziemy je nadal sprawdzać w przyszłości, że różnice mogą wynikać z różnych grup wiekowych. Aktualnie sprawdzamy przekonania osób starszych.

 

Jak stworzyć zgrany zespół w firmie

Co pomoże ci w budowaniu wizerunku człowieka nadającego się na lidera? Z naszych badań wynika, że wystarczy zapuścić brodę i ubierać garnitur. Według 20-to latków jest to atrybut kompetencji i doświadczenia. Wskaźnik 80 procentowy.

Aktorka postrzegana jako inteligenta

Aktorka chcąca podkreślić swoją inteligencję lub mająca zagrać ponadprzeciętną postać w filmie dla młodzieży powinna założyć małe kolczyki i okulary. Ta drobna z pozoru zmiana części garderoby spowoduje, że odbiorcy będą ją odbierali jako znacznie bardziej inteligentną i błyskotliwą od swojej koleżanki, która zaprezentuje się w długich kolczykach i bez okularów. Wiemy też o tym, że dotyczy to także każdej kobiety, która chce wyglądać na inteligentną i błyskotliwą. Wystarczą okulary i małe kolczyki, aby wzmocnić pożądany efekt. 

Teraz coś dla mechaników lub malarzy, albo ludzi, którzy chcą być spostrzegani za kogoś ze zdolnościami manualnymi. Wystarczy ubrać golf.

Jak wyglądać na pewnego siebie na imprezie

Dziewczyno, jeśli wybierasz się na imprezę i chcesz na wstępie sprawić wrażenie pewnej siebie i towarzyskiej osoby, to pomaluj usta i zrób tatuaż z henny. Tatuaż co prawda zniknie po paru dniach, ale efekt będzie wystrzałowy. Przynajmniej tak wynika z naszych badań, które potwierdzają tę tendencję w 73 %.

Chłopak wybiera się na randkę

Jeśli wie, że jego wybranka jest spontaniczną, o dużym temperamencie dziewczyną i chciałby na niej zrobić większe wrażenie, to mógłby włożyć golf, wystylizować włosy i załóż kolczyk w lewym uchu. Życzymy udanej randki! 

Jak wizerunek wpływa na naszą PRACĘ?

Między innymi na te pytania oraz inne, odpowiedzi szuka Koło Naukowe Psychologii Biznesu. Dołącz do nas!

www.knpb.com.pl