Aktualności

Wirtualna rzeczywistość w sporcie

« wróć

Zapraszamy Nauczycieli wychowania fizycznego wszystkich typów szkół na modelowe zajęcia edukacyjne z Wirtualnej Rzeczywistości w Sporcie.

Takich warsztatów jeszcze nie było! Technologia wirtualnej rzeczywistości ma również zastosowanie w sporcie. Zabawa może polegać na tym, że w „wirtualu” stajemy się bokserem, alpinistą, kolarzem czy narciarzem, a w „realu” imitujemy ruchy wykonywane w trakcie prawdziwych aktywności fizycznych.

Inna możliwość to trening bez nudy dzięki temu, że sztangę zamiast na siłowni przerzucamy w dowolnie wybranej scenerii – na plaży, w górach, na pustyni… A pedałując na rowerku fitness napędzamy gąsienice czołgu pod ostrzałem i bierzemy aktywny udział w walce!

Uczestnicy warsztatów wszystko to osobiście przetestują 19 listopada 2018 r. w godz. 14:30 -16:30 w salonie wirtualnej rzeczywistości Virtual House przy ul. Piotrkowskiej 120.

Koordynatorem spotkania jest Maciej Matczak – doradca ŁCDNiKP. Zajęcia przeprowadzą pracownicy i założyciele Virtual House. Koszt zajęć 30 zł.

Partnerem medialny wydarzenia jest Społeczna Akademia Nauk.

Uwaga: Niezbędny jest wygodny strój do AKTYWNEGO uczestnictwa w zajęciach

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w konferencji poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia: https://ecentrum.wckp.lodz.pl/zgloszenia/new/idCourse/54545