Webinary
Webinaria to cykl otwartych wykładów prowadzonych przez wykładowców Społecznej Akademii Nauk. Dzięki różnorodnej tematyce każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.
Po zapisaniu się na webinar, otrzymacie w dniu wydarzenia link aktywacyjny do spotkania online, podczas którego prowadzący nie tylko przedstawi wybrane zagadnienie, ale także odpowie na nurtujące Was pytania.
Proponujemy tematy z zakresu zarządzania, bezpieczeństwa, psychologii, translatoryki oraz kosmetologii. Nie zabraknie również spotkań w tle z socjokryminologią.
Spotkanie z naszymi wykładowcami to możliwość pogłębienia zdobytej wiedzy w trakcie studiów oraz poznanie ciekawostek z interesującej Was dziedziny.
Zapraszamy!
Sierpień
Makijaż najczęściej kojarzy nam się z nakładaniem kosmetyków na twarz, aby lepiej wyglądać i zamaskować drobne niedoskonałości. Jednak jego zastosowanie zmieniało się na przełomie wieków dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie. Już w starożytnym Egipcie kobiety malowały twarz barwnikiem, używały pudru, różu i szminki. Natomiast w starożytnej Grecji aktorzy grający w sztukach teatralnych poprawiali swoje rysy twarzy, aby lepiej prezentować się na scenie.
Dzisiaj makijaż może mieć nawet znaczenie psychologiczne. Dla wielu kobiet jest to sposób na podwyższenie samooceny związanej z poczuciem swojej atrakcyjności. Powinniśmy jednak pamiętać, że brak makijażu nie wpływa na wartość kobiety, a uzupełnia jest wizerunek oraz pozwala uwydatnić nasze atuty.
Jak wykonać doskonały make-up, aby odzwierciedlał naszą osobowość? Jakie kosmetyki będą odpowiednie do naszej karnacji? Odpowiedzi na te oraz inne pytania będziecie mogli uzyskać podczas BEAUTY DAY ONLINE. Podczas spotkania Ilona Kurowicka-Durda pokaże krok po kroku jak wykonać makijaż. Dodatkowo będzie mogli poznać kilka ciekawych tricków przydatnych przy nakładaniu kosmetyków. Pani Ilona także udzieli Wam porad jak dbać o cerę, na co dzień oraz jaki kolor będzie dla Was najbardziej odpowiedni.
Na BEAUTY DAY ONLINE zapraszamy 4 sierpnia o godzinie 16.00. na nasz kanał na YouTube. Na warsztaty obowiązują zapisy.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat psychologicznych i socjologicznych aspektów zarządzania oraz o uwarunkowaniach prowadzenia działalności gospodarczej?
Zapraszamy na cykl 4 wykładów online w ramach Letniej Szkoły Zarządzania SAN 2020, które publikowane będą 6, 13, 20 i 27 sierpnia o godzinie 16:00 na naszym kanale na YouTube.
Zakres tematyczny: zarządzanie, psychologia biznesu, socjologiczne aspekty zarządzania
1. Uwarunkowania nowoczesności.
2. Psychologia zarządzania w organizacji.
3. Socjologiczne aspekty zarządzania.
4. Zarządzanie produkcją i usługami po pandemii.
5. Konsultacje dla uczestników Letniej Szkoły Zarządzania.
6. Przygotowanie artykułu/eseju.
Cel: Poszerzenie wiedzy z zakresu zarządzania, przekazanie aktualnych informacji dotyczących prowadzenia biznesu dla studentów, absolwentów i kandydatów.
Wykład 1
Wykład 2
Lipiec
Zapraszamy na cykl webinariów Kryminalistyka w Prawie, w trakcie których omówimy najważniejsze zagadnienia związane z kryminologią oraz prześledzimy miejsce zbrodni. Pierwsze spotkanie wprowadzające odbyło się na kanale YouTube 1 lipca o godz. 17:00, kolejne już 8 lipca o godz. 17:00.
Podczas wydarzeń uczestnicy będą mieli możliwość poznania narzędzi wykorzystywanych w działaniach z zakresu kryminalistyki oraz zapoznają się z podstawowymi elementami kryminologii, prawa karnego i nauk penalnych.
Kolejna transmisja obędzie się na kanale YOUTUBE w dniu 08.07.2020 o godz. 17:00, dodatkowo będzie szansa na zadawanie pytań dotyczących kierunku oraz pozostałych działań z zakresu Kryminalistyki. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się poprzez formularz rekrutacyjny dostępny poniżej.
Harmonogram:
- 01.07.2020 r. godz. 17.00 wprowadzenie (kryminalistyka w Prawie)
- 08.07.2020 r. godz. 17.00 spotkanie ekspertów. Gość specjalny z Komendy Głównej Policji Łódź (oględziny miejsca zdarzenia)
Spotkanie poprowadzi wykładowca, praktyk na kierunku Prawo:
- dr Waldemar Szymański - prokurator, specjalista prawa karnego, zajmuje się badaniami naukowymi obejmującymi szeroko rozumianą ochronę dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony prawno-karnej oraz ochrony zabytkowych nieruchomości, prawno-karną ochroną znaków pieniężnych, w szczególności dolarów amerykańskich w ujęciu ich zabytkowego charakteru oraz aktualnej ochrony przed fałszowaniem a także badaniami dotyczącymi motywów i pobudek towarzyszących sprawcom czynów zabronionych.
Część 1 - Wprowadzenie
Część 2 - Spotkanie ekspertów
Praca pedagoga ze specjalnością resocjalizacja bywa czasami trudna i niewdzięczna, ale młodych ludzi to nie zraża i decydują się wykonywać ten zawód z wielkim zaangażowaniem. Nie wiele osób wie, że oprócz wiedzy teoretycznej przekazywanej podczas studiów prowadzone są tam także zajęcia z samoobrony.
Chcielibyście poznać kilka technik przydatnych w obronie przed atakiem fizycznym oraz dowiedzieć się, dlaczego są tak ważne dla studentów Resocjalizacji? Zapraszamy Was na wykład dr. Marka Borkowskiego pod tytułem „Sytuacje zagrażające w pracy z trudną młodzieżą - podstawy samoobrony”. Wydarzenie odbędzie 15 lipca o godzinie 16:00 za pośrednictwem aplikacji MS Teams.
Wykład ma na celu między innymi przybliżyć charakter pracy w instytucjach publicznych po ukończeniu studiów na kierunku Pedagogika/ Resocjalizacja. Na konkretnych przykładach zostaną omówione związane z tym trudności oraz przedstawiona zostanie specyfika pracy. Do tego dr Marek Borkowski opowie o swoich osiągnięciach oraz o przebiegu swojej kariery. Wykład urozmaici pokazanie oraz omówienie przez prowadzącego kilku najważniejszych technik przydatnych w samoobronie.
Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o zapisanie się za pośrednictwem formularza
Webinaria archiwalne
Nie zdążyłeś zapisać się na webinar, który już się odbył? Nic straconego, wszystko możesz zobaczyć w Microsoft Stream. Poniżej lista archiwalnych webinarów.
16.04.2020 godz. 16.30 - dr Antoni Kolek - Sztuczna inteligencja jako narzędzie menadżera
17.04.2020 godz. 11.30 - dr Anna Zygo - Model stresu bojowego z elementami przywództwa wojskowego w warunkach bojowych
20.04.2020 godz. 18.00 - dr Marcin Fiedukowicz - Zaginięcie Oli - profil samobójcy - sprawa poszukiwawcza z Komendy Głównej Policji w Łodzi z 2015 roku
21.04.2020 godz. 13.00 - dr Katarzyna Wodniak - Disaster Management - Introduction and Hazard Types
*UWAGA! Ten webinar odbywa się na platformie ZOOM.
Opis webinarium/Description of the webinar
This lecture will introduce the discipline of disaster management together with its main concepts as well as trends in the field. It will also discuss the types of hazards that contemporary societies are exposed to.
24.04.2020 godz. 10.30 - dr Łukasz Prysiński - Psychologia miłości
27.04.2020 godz. 18.00 - dr Grzegorz Mnich - Dziennikarstwo śledcze a kondycja polskich mediów
05.05.2020 - godz 17.00 - dr Krzysztof Przybyszewski - Umysł człowieka a komputer czyli mózg elektroniczny
11.05.2020 - godz 18:00 - prof. Bożena Zając - Kompetencje kluczowe drogą do sukcesu na rynku pracy