Aktualności

Warsztaty z projektowania nawigacji stron internetowych w SAN

« wróć

14 czerwca 2019 roku w Społecznej Akademii Nauk odbyły się warsztaty z projektowania nawigacji stron internetowych, których celem było zapoznanie się z podstawowymi pojęciami: infografiki, grafiki informacyjnej, nauki o barwie oraz podstaw typografii.

Warsztaty z projektowania nawigacji stron internetowych stały się już wydarzeniem cyklicznym na naszej uczelni. Rok rocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z Łodzi i okolic. 

Tegoroczne warsztaty poruszały tematykę projektowania informacji w nowych mediach. Uczestnicy skupiali się na opracowaniu koncepcji i metody projektowania, percepcji oraz umiejętnościach manualnych (szkice rysunkowe, uproszczone ilustracje) oraz pracy z programem graficznym. Słuchacze warsztatów uświadomili sobie, dzięki przeprowadzonym zajęciom, jak ważną dziedziną komunikacji wizualnej, stało się w ostatnich latach projektowanie informacji.

Program warsztatów został opracowany na potrzeby prowadzenia zajęć z grupą, która posiada podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie grafiki komputerowej.