Warsztaty projektowania nawigacji stron internetowych - Grafika projektowa i multimedia

Projektowanie informacji - to dzisiaj nierozłączne elementy pozwalające na funkcjonowanie człowieka w cywilizacji XXI wieku. Stało się ono w ostatnich latach ważną dziedziną komunikacji wizualnej. Patrząc na współczesny świat i jego przekaz przy pomocy obrazów graficznych, (barwy, kształtów, typografii) nasuwają się wnioski - projektowanie informacji jest jednym z ważniejszych, jak nie głównym zadaniem w grafice.

Program warsztatów obejmuje:

• konstrukcję projektowania informacji strony internetowej (uwzględniająca funkcjonalność, czytelność, łatwość i szybkość obsługi – ergonomię) – budowa czytelnego diagramu
  • procesy budowania systemu z zakresu komunikacji wizualnej (informacja a strona internetowa)
  • systemy informacyjne oparte na technologii ekranów dotykowych
  • responsywność aplikacji strony i jej funkcjonalność

Warsztaty odbywają się cyklicznie i poruszają problematykę projektowania informacji w sposób kompleksowy.

Celem warsztatów jest zapoznanie się z podstawowymi pojęciami: infografiki, grafiki informacyjnej, nauki o barwie, podstawy typografii.

Nabycie podstawowych umiejętności typu:

• opracowanie koncepcji (metody projektowania)
  • percepcja i umiejętności manualne - szkice rysunkowe, uproszczona ilustracja
  • praca z programem graficznym

Program warsztatów został opracowany na potrzeby prowadzenia zajęć z grupą, która posiada podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie grafiki komputerowej oraz  wykazuje zainteresowanie tym kierunkiem działań twórczych i artystycznych.

Zajęcia warsztatów realizowane będą w wymiarze: 5 godzin. W zajęciach mogą brać udział osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 rok życia.

Uczestnicy grup plastycznych i informatycznych Domów Kultury, studenci i wolni słuchacze innych Uczelni Wyższych oraz młodzież szkolna.

Zajęcia odbywać się będą (etapowo) w czerwcu i we wrześniu 2019 r.

Uczestnictwo w warsztatach jest nieodpłatne. Wymagane są własne materiały (ołówki, kredki, flamastry itp.)

Pierwszy etap kształcenia zaczynamy 14 czerwca 2019 r. od godz. 10.00  do godz. 15.00 (piątek).

Warsztaty odbędą się w budynku Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, ul. Tokarzewskiego 2.

Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową grafika@san.edu.pl lub telefonicznie 42 664 66 57.

Zapisy poprzez formularz poniżej lub na stronie www.event.san.edu.pl