Aktualności

Warsztaty: dziennikarstwo telewizyjne, prasowe, radiowe i internetowe w praktyce

« wróć

Jeśli chcesz nauczyć się, czym jest dziennikarstwo i jak funkcjonują nowoczesne media, Katedra Dziennikarstwa Społecznej Akademii Nauk zaprasza na cykl otwartych bezpłatnych warsztatów (prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe).

Dziennikarstwo telewizyjne w praktyce:

Spotkanie ma na celu przybliżenie uczestnikom warsztatów praktycznych informacji dotyczących specyfiki dziennikarstwa telewizyjnego. Co to jest telewizja? Jak się robi to, co oglądamy na ekranie? Jak powstaje telewizyjny serwis informacyjny? Jak się czuje dziennikarz, stojąc przed kamerą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać w czasie warsztatów telewizyjnych. Uczestnicy spotkania będą mogli przećwiczyć zdobyte umiejętności oraz zobaczyć, jak pracują dziennikarze i realizatorzy telewizyjni. Ilość miejsc ograniczona!

Prowadzący: Elżbieta Grzeszczuk-Chętko (TvToya Łódź)
Termin: 09 lutego 2017 (piątek), godz. 09.00-11:00
Miejsce: TVToya Łódź, Łąkowa 29B

Dziennikarstwo prasowe i internetowe:

Warsztat ma na celu omówienie specyfiki współczesnego dziennikarstwa prasowego i nowomedialnego oraz wykorzystania i funkcjonowania nowych mediów w dziennikarstwie. Poćwiczymy szukanie i formułowanie dobrego tematu, wykorzystywanie nowych mediów przy researchu dziennikarskim, posługiwanie się m.in. multimediami oraz elementami interaktywnymi w tworzeniu materiałów na potrzeby Internetu. Podczas spotkania uczestnicy będą mili szansę przećwiczyć zdobyte umiejętności w praktyce.

Prowadzący: Piotr Wesołowski (Gazeta Wyborcza Łódź)
Termin: 09 lutego 2017 (piątek), godz. 12.00-14:00
Miejsce: Gazeta Wyborcza Łódź, Sienkiewicza 72

Internetowe dziennikarstwo radiowe:

Podczas warsztatów z dziennikarstwa radiowego, uczestnicy poznają specyfikę pracy w nowoczesnym, multimedialnym newsroomie. Współczesny dziennikarz radiowy musi posługiwać się nie tylko dźwiękiem, ale i obrazem. Do jego zadań należy nagrywanie i montowanie filmików z miejskich wydarzeń na potrzeby portalu, ale i przygotowywanie materiałów telewizyjnych dla ogólnopolskiej stacji. Poznamy też elementy dziennikarstwa śledczego i interwencyjnego. W ramach warsztatów w planie jest wizyta w multimedialnej rozgłośni radiowej.

Prowadzący: Grzegorz Mnich (Grupa Radiowa ESKA)
Termin: 01 lutego 2017 (czwartek), godz. 17.00-20:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, ul. Kilińskiego 98, Łódź, sala P-42, Radio ESKA, Piłsudskiego 7


W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z Koordynatorem cyklu warsztatów: 
tjermalonek@san.edu.pl

Już teraz możesz zapisać się przez formularz rejestracyjny: