Aktualności

Warsztat "IOS and Android for people with disabilities"

« wróć

Zapraszamy na warsztat pt. "IOS and Android for people with disabilities" prowadzony w ramach projektu "GAMESP - Planszowe i wirtualne gry z wykorzystaniem robota, dla edukacji i społecznego wsparcia osób niepełnosprawnych intelektualnie" realizowanego przez Społeczną Akademię Nauk. Warsztat będzie prowadzony przez przedstawiciela Katedry Języka Angielskiego - dr Adama Bednarka oraz Adama Cyrańskiego, który jest certyfikowanym trenerem Apple. 

Warsztat pt. "IOS and Android for people with disabilities" prowadzony będzie dla gości z instytucji partnerskich:

  1. Conselleria de Cultura, Educacion e Ordenacion Universitaria (Hiszpania)

  2. Społeczna Akademia Nauk (Polska)

  3. Daniel Castelao Centro de Formación Profesional (Hiszpania)

  4. La Cooperativa Sociale CEIS Formazione (Włochy)

  5. ProMAS (Rumunia)
  6. ATENEA Projects Lda. (Portugalia)

  7. IST. D'ISTRUZ. SUPERIORE ALDINI VALERIANI – SIRANI (Włochy)

Studenci Społecznej Akademii Nauk mogą wziąć udział w warsztacie jako wolni słuchacze. Zainteresowani studenci mogą zgłosić chęć uczestnictwa u Kierownika Projektu - Marta Kędzia (mkedzia@san.edu.pl). 

Celem projektu "GAMESP - Planszowe i wirtualne gry z wykorzystaniem robota, dla edukacji i społecznego wsparcia osób niepełnosprawnych intelektualnie" jest opracowanie platformy online do komunikacji z robotem lub w wirtualnej społeczności, poprzez którą realizowane będą moduły szkoleniowe dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Dzięki aktywnym modułom, niepełnosprawni uczestnicy będą mieli możliwość uczyć się poprzez zabawę z robotem realizującym ciekawe misje, oparte na aktywnościach życia codziennego, odzwierciedlonych w  10 modułach szkoleniowych. Konsorcjum projektu składa się z ekspertów pracujących z osobami niepełnosprawnymi.  

Ponadto projekt zakłada angażowanie rodziców w proces nauczania/uczenia się, aby wzmocnić więź rodzic-dziecko i ich relacje. Gry oparte na wirtualnej społeczności pozwalają na zabawę w parach lub grupach osobom znajdującym się w różnych miejscach.

Więcej informacji na stronie projektu: www.gamesp.org/