Biblioteka

Zbiory biblioteczne Społecznej Akademii Nauk są udostępniane od 1997 roku. Księgozbiór stanowi 77914 woluminów. Biblioteka gromadzi książki, filmy i płyty CD związane przede wszystkim z kierunkami i przedmiotami prowadzonymi przez Uczelnię. Czytelnicy mają zapewniony wolny dostęp do księgozbioru, a zasoby biblioteki regularnie wzbogacane są o najnowsze wydawnictwa i materiały źródłowe. Biblioteka prowadzi współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z 35 uczelniami. Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów, kartotek oraz wypożyczalni zastosowano program Libra 2000.

W bibliotece Społecznej Akademii Nauk znajduje się czytelnia z wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi. Na miejscu można skorzystać z aktualnych i archiwalnych czasopism, roczników oraz z księgozbioru podręcznego i zasadniczego. Biblioteka Główna prowadzi 7 oddziałów bibliotecznych w Wydziałach Zamiejscowych w: Brodnicy, Garwolinie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Kołobrzegu, Zduńskiej Woli, Szczecinku oraz w 11 zamiejscowych ośrodkach dydaktycznych.

Biblioteka umożliwia korzystanie z elektronicznych baz danych: Społecznej Akademii Nauk, EBSCO, Emerald, WBN (Wirtualna Biblioteka Nauki), Ibuk.pl (PWN), Journal of International Business Studies. 

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk umożliwia czytelnikom dostęp do Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych "Academica"(prowadzonej przez Bibliotekę Narodową w Warszawie).

Godziny pracy biblioteki

Biblioteka SAN

ul. Kilińskiego 98, 90-012 Łódź
tel.: 42 664-22-32
e-mail: biblioteka@san.edu.pl

Godziny otwarcia biblioteki:

Pn. 9.00-15.00
Wt. 9.00-15.00
Śr. 9.00-17.00
Czw. 9.00-17.00
Pt. 11.00-17.00

W weekendy zjazdowe (15-16.10.2022 i 22-23.10.2022):
Sobota i niedziela - 10.00 - 16.00
 
Adres biblioteki

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk
ul. Kilińskiego 98
90-012 Łódź
tel.: 42 664-22-32
e-mail: biblioteka@san.edu.pl

Katalog biblioteki SAN

Libra NET — internetowy katalog Biblioteki Społecznej Akademii Nauk

Przeglądaj wszystkie dostępne zbiory biblioteki, Wyszukaj interesujące pozycję, Przejrzyj specjalnie przygotowane zestawienia ciekawych książek, płyt, artykułów itp.  

» Logowanie do Libra NET - Katalogu biblioteki SAN «
Zbiory online (IBUK libra, EBSCOhost, WBN)

IBUK libra — internetowa biblioteka i czytelnia online

IBUK libra to największy w Polsce serwis podręczników akademickich i książek naukowych w wersjach elektronicznych. W sieci uczelnianej dostępne są książki wybrane przez Społeczną Akademię Nauk.

UWAGA! - do biblioteki logujemy się za pomocą konta SANet. Po kliknięciu na przycisk poniżej "Dostęp spoza Uczelni" lub po wejściu na adres https://ibuk.san.edu.pl, logowanie następuje automatycznie, jeżeli w przeglądarce są Państwo zalogowani kontem SANet do innego serwisu Uczelni, np. Intranet SAN, Wirtualnej Uczelni lub Microsoft Office 365. Nie korzystamy z przycisku "ZALOGUJ", widocznego na stronie IBUK. Poprawność automatycznego zalogowania kontem SANet można zweryfikować po kliknięciu na przycisk "Moje biblioteki", wtedy widoczna jest nazwa "Społeczna Akademia Nauk w Łodzi" oraz wielkość dostępnego zbioru książek. W celu skorzystania z książek wykupionych przez Uczelnię, proszę wejść w zakładkę "Książki w moich bibliotekach". 

IBUK po zalogowaniu

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

EBSCOhost — wyszukiwarka czasopism

EBSCOhost jest to ogromna baza danych zawierająca pełnotekstowe czasopisma i magazyny w wersjach elektronicznych. Potężne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych oraz rozpraw naukowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

Wirtualna Biblioteka Nauki

WBN to istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, a także ważna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Spoza Uczelni dostęp na hasło po zarejestrowaniu się.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni