Biblioteka

Zbiory biblioteczne Społecznej Akademii Nauk są udostępniane od 1997 roku. Księgozbiór stanowi 77914 woluminów. Biblioteka gromadzi książki, filmy i płyty CD związane przede wszystkim z kierunkami i przedmiotami prowadzonymi przez Uczelnię. Czytelnicy mają zapewniony wolny dostęp do księgozbioru, a zasoby biblioteki regularnie wzbogacane są o najnowsze wydawnictwa i materiały źródłowe. Biblioteka prowadzi współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z 35 uczelniami. Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów, kartotek oraz wypożyczalni zastosowano program Libra 2000.

W bibliotece Społecznej Akademii Nauk znajduje się czytelnia z wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi. Na miejscu można skorzystać z aktualnych i archiwalnych czasopism, roczników oraz z księgozbioru podręcznego i zasadniczego. Biblioteka Główna prowadzi 7 oddziałów bibliotecznych w Wydziałach Zamiejscowych w: Brodnicy, Garwolinie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Kołobrzegu, Zduńskiej Woli, Szczecinku oraz w 11 zamiejscowych ośrodkach dydaktycznych.

Biblioteka umożliwia korzystanie z elektronicznych baz danych: Społecznej Akademii Nauk, EBSCO, Emerald, WBN (Wirtualna Biblioteka Nauki), Ibuk.pl (PWN), Journal of International Business Studies. 

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk umożliwia czytelnikom dostęp do Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych "Academica"(prowadzonej przez Bibliotekę Narodową w Warszawie).

Informujemy, że od 25 maja 2020 r. Biblioteka wznawia usługi wypożyczeń. Usługi te realizowane są według zasad opisanych poniżej. Zasady obowiązują od 25 maja 2020 r. do odwołania.

 • Zamawianie książek
 • Oddawanie książek
 • Wypożyczanie książek

Napisz na maila: biblioteka@san.edu.pl  lub zadzwoń: 42-676-25-29 wew. 333 lub 42-664-22-32

Przy zamówieniu należy podać:

 1. imię, nazwisko, nr albumu
 2. tytuł, autora książki, ewentualnie zagadnienie
 1. Biblioteka nie będzie naliczała kar za okres w którym była zamknięta.
 2. Zwrot książek odbywa się przy wejściu do Biblioteki.
 3. Zwrócone książki trafiają na 5 dniową kwarantannę.
 4. Po 5 dniach zostają ponownie włączone do księgozbioru.
 1. Ograniczony jest wolny dostęp do księgozbioru i komputerów.
 2. Zamówione książki drogą e-mail lub telefonicznie odbieramy w godzinach pracy biblioteki (poniedziałek - piątek w godzinach 9.00-17.00).
 3. Czytelnicy nie wchodzą do biblioteki. Wypożyczanie zbiorów bibliotecznych następuje w drzwiach.
 4. Przy stanowisku znajduję się jedna osoba.
 5. Prosimy o zachowanie  2-metrowego odstępu od drugiej osoby w kolejce.
 6. Obsługujemy jedynie osoby, które mają zasłonięte usta i nos (maseczka, szalik) i w rękawiczkach po uprzedniej ich dezynfekcji.
 7. Nie przychodzimy, jeśli źle się czujemy. Dbamy o wspólne bezpieczeństwo.
Godziny pracy biblioteki

Biblioteka SAN

ul. Kilińskiego 98, 90-012 Łódź
tel.: 42 664-22-32
e-mail: biblioteka@san.edu.pl

Godziny otwarcia
Pn.-Pt.: 9:00-17:00

W dniach 1-22.08 Biblioteka będzie zamknięta.
Od 23.08 Biblioteka będzie otwarta od pn.-pt. w godz. 9.00-17.00

Adres biblioteki

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk
ul. Kilińskiego 98
90-012 Łódź
tel.: 42 664-22-32
e-mail: biblioteka@san.edu.pl

Katalog biblioteki SAN

Libra — internetowy katalog Biblioteki Społecznej Akademii Nauk

Przeglądaj wszystkie dostępne zbiory biblioteki, Wyszukaj interesujące pozycję, Przejrzyj specjalnie przygotowane zestawienia ciekawych książek, płyt, artykułów itp.    Login: san   Hasło: san

» Logowanie do Libra - Katalogu biblioteki SAN «
Zbiory online (IBUK libra, EBSCOhost, WBN)

IBUK libra — internetowa biblioteka i czytelnia online

IBUK libra to największy w Polsce serwis podręczników akademickich i książek naukowych w wersjach elektronicznych. W sieci uczelnianej dostępne są książki wybrane przez Społeczną Akademię Nauk.

UWAGA! - do biblioteki logujemy się za pomocą konta SANet. Logowanie następuje automatycznie, jeżeli w przeglądarce są Państwo zalogowani kontem SANet do innego serwisu, np. Wirtualnej Uczelni lub Microsoft Teams. Nie korzystamy z przycisku "ZALOGUJ", widocznego na stronie IBUK. Poprawność zalogowania można zweryfikować po kliknięciu na przycisk "Moje biblioteki", tutaj widoczna jest wtedy Społeczna Akademia Nauk w Łodzi oraz wielkość dostępnego zbioru. W celu skorzystania z pozycji wykupionych przez Uczelnię, proszę wejść w zakładkę "Książki w moich bibliotekach". 

IBUK po zalogowaniu

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

EBSCOhost — wyszukiwarka czasopism

EBSCOhost jest to ogromna baza danych zawierająca pełnotekstowe czasopisma i magazyny w wersjach elektronicznych. Potężne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych oraz rozpraw naukowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

Wirtualna Biblioteka Nauki

WBN to istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, a także ważna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Spoza Uczelni dostęp na hasło po zarejestrowaniu się.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni