Biblioteka

Zbiory biblioteczne Społecznej Akademii Nauk są udostępniane od 1997 roku. Księgozbiór stanowi 77914 woluminów. Biblioteka gromadzi książki, filmy i płyty CD związane przede wszystkim z kierunkami i przedmiotami prowadzonymi przez Uczelnię. Czytelnicy mają zapewniony wolny dostęp do księgozbioru, a zasoby biblioteki regularnie wzbogacane są o najnowsze wydawnictwa i materiały źródłowe. Biblioteka prowadzi współpracę w zakresie wymiany wydawnictw z 35 uczelniami. Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów, kartotek oraz wypożyczalni zastosowano program Libra 2000.

W bibliotece Społecznej Akademii Nauk znajduje się czytelnia z wyznaczonymi stanowiskami komputerowymi. Na miejscu można skorzystać z aktualnych i archiwalnych czasopism, roczników oraz z księgozbioru podręcznego i zasadniczego. Biblioteka Główna prowadzi 7 oddziałów bibliotecznych w Wydziałach Zamiejscowych w: Brodnicy, Garwolinie, Ostrowie Wielkopolskim, Warszawie, Kołobrzegu, Zduńskiej Woli, Szczecinku oraz w 11 zamiejscowych ośrodkach dydaktycznych.

Biblioteka umożliwia korzystanie z elektronicznych baz danych: Społecznej Akademii Nauk, EBSCO, Emerald, WBN (Wirtualna Biblioteka Nauki), Ibuk.pl (PWN), Journal of International Business Studies. 

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk umożliwia czytelnikom dostęp do Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych "Academica"(prowadzonej przez Bibliotekę Narodową w Warszawie).

Godziny pracy biblioteki

Biblioteka SAN

ul. Kilińskiego 98, 90-012 Łódź
tel.: 42 664-22-32
e-mail: biblioteka@san.edu.pl

Godziny otwarcia biblioteki:

Pn. 9.00-15.00
Wt. 11.00-17.00
Śr. 9.00-17.00
Czw. 9.00-17.00
Pt. 11.00-17.00
 
Biblioteka SAN w Łodzi będzie nieczynna od 1 do 31 sierpnia 2022 r. z powodu urlopu pracowników.
 
Prosimy o wcześniejsze zamawianie książek i przysyłanie nam takich informacji na e-maila lub telefonicznie.
Prosimy wszystkich studentów szykujących się do obrony prac dyplomowych by do 31 lipca sprawdzili czy nie mają na swoim koncie nieoddanych książek. Również wszystkich kończących studia uprasza się o uzyskanie wpisu na Karcie obiegowej i w Wirtualnym dziekanacie, poświadczonego przez pracownika biblioteki do 31 lipca 2022 r.
 
Od 1 września 2022 r. Biblioteka SAN będzie otwarta dla studentów. Zapraszamy!
Adres biblioteki

Biblioteka Społecznej Akademii Nauk
ul. Kilińskiego 98
90-012 Łódź
tel.: 42 664-22-32
e-mail: biblioteka@san.edu.pl

Katalog biblioteki SAN

Libra NET — internetowy katalog Biblioteki Społecznej Akademii Nauk

Przeglądaj wszystkie dostępne zbiory biblioteki, Wyszukaj interesujące pozycję, Przejrzyj specjalnie przygotowane zestawienia ciekawych książek, płyt, artykułów itp.  

» Logowanie do Libra NET - Katalogu biblioteki SAN «
Zbiory online (IBUK libra, EBSCOhost, WBN)

IBUK libra — internetowa biblioteka i czytelnia online

IBUK libra to największy w Polsce serwis podręczników akademickich i książek naukowych w wersjach elektronicznych. W sieci uczelnianej dostępne są książki wybrane przez Społeczną Akademię Nauk.

UWAGA! - do biblioteki logujemy się za pomocą konta SANet. Po kliknięciu na przycisk poniżej "Dostęp spoza Uczelni" lub po wejściu na adres https://ibuk.san.edu.pl, logowanie następuje automatycznie, jeżeli w przeglądarce są Państwo zalogowani kontem SANet do innego serwisu Uczelni, np. Intranet SAN, Wirtualnej Uczelni lub Microsoft Office 365. Nie korzystamy z przycisku "ZALOGUJ", widocznego na stronie IBUK. Poprawność automatycznego zalogowania kontem SANet można zweryfikować po kliknięciu na przycisk "Moje biblioteki", wtedy widoczna jest nazwa "Społeczna Akademia Nauk w Łodzi" oraz wielkość dostępnego zbioru książek. W celu skorzystania z książek wykupionych przez Uczelnię, proszę wejść w zakładkę "Książki w moich bibliotekach". 

IBUK po zalogowaniu

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

EBSCOhost — wyszukiwarka czasopism

EBSCOhost jest to ogromna baza danych zawierająca pełnotekstowe czasopisma i magazyny w wersjach elektronicznych. Potężne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych oraz rozpraw naukowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni

Wirtualna Biblioteka Nauki

WBN to istotne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, a także ważna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. Spoza Uczelni dostęp na hasło po zarejestrowaniu się.

Dostęp spoza Uczelni Dostęp bez logowania - będąc w Uczelni