Społeczna Akademia Nauk Dobrodziejem Roku 2017

W dniu 5 stycznia 2018 r. podczas Koncertu Noworocznego  w sali teatralno-widowiskowej PGE Gigantów Mocy poznaliśmy Dobrodzieja i Wolontariusza Roku 2017, czyli firmy i osoby w szczególny sposób angażujące się w rozwój Miasta Bełchatowa i działające na rzecz jego mieszkańców.

Ideą organizowanego już po raz piętnasty konkursu „Dobrodziej Roku” było przede wszystkim promowanie postaw społecznych oraz uhonorowanie osób i firm, które prowadzą działalność dobroczynną, a także pomagają potrzebującym. Taka formuła wyróżnienia społeczników utrwala ich pozytywny wizerunek i zachęca do większej działalności społecznej. Nominacje do tego tytułu zgłaszały organizacje pozarządowe działające na terenie Bełchatowa. Za ocenę złożonych wniosków i przyznanie tytułu odpowiedzialna była natomiast Kapituła Konkursowa, powołana przez Prezydenta Miasta Bełchatowa.

Jesteśmy bardzo dumni, iż tytuł „Dobrodzieja Roku 2017” powędrował do Społecznej Akademii Nauk. Członkowie kapituły konkursowej docenili przede wszystkim wspieranie przez SAN wielu lokalnych inicjatyw, imprez sportowych, kulturalnych i społecznych. W imieniu Władz Społecznej Akademii Nauk nagrodę odebrał  Pan Mirosław Olszewski – Dyrektor Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno–gospodarczym, który podkreślił, iż przyznane wyróżnienie będzie dla Uczelni motywatorem do jeszcze cięższej pracy i dążenia do jeszcze większego rozwoju bełchatowskiego Wydziału w kolejnych latach.

Szczegóły wszelkich inicjatyw wspieranych przez bełchatowski Wydział SAN w roku 2017 znajdują się w linku

Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego przyznany został także tytuł „Wolontariusza Roku 2017” - statuetka i tytuł powędrowały do „Akademii Pana Grześka”, stowarzyszenia, które m.in. od pięciu lat organizuje akcję „Zdobywamy Górę Kamieńsk”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości wręczenia przyznanych wyróżnień.

Źródło zdjęć: SAN, www.b24tv.pl, www.belchatow.naszemiasto.pl