Aktualności

Sesja Dialogu Miasta Przyszłości 2017

« wróć

Serdecznie zapraszamy do udziału w Sesji Dialogu Miasta Przyszłości 2017, która odbędzie się w dn. 19 kwietnia 2017 r. w Bionanoparku w Łodzi (ul. Dubois 114/116). W tym dniu nastąpi również wręczenie nagród w corocznym rankingu liderów samorządu prowadzonym przez ośrodek THINKTANK.

Projekt „Miasta Przyszłości”, realizowany przez THINKTANK od 5 lat, to unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast dla samorządów i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, innych instytucji publicznych i prywatnych, ekspertów. Wydarzenie to ma charakter ogólnopolski i po raz pierwszy odbędzie się w Łodzi.

Najważniejszym elementem projektu jest coroczna Sesja Dialogu. Umożliwia samorządowcom spotkanie się we własnym gronie w grupach zawodowych oraz dyskusję z interesariuszami przy „okrągłym stole”. Nie ma paneli ani wystąpień. Osią spotkania jest rozmowa i kontakt bezpośredni.

Tematyczne sesje dialogu pozwalają wszystkim stronom poszerzyć perspektywę i pozyskać nową wiedzę w nieformalnej atmosferze.  Każda dyskusja dialogowa prowadzona jest przez moderatora. Zadaniem wszystkich moderatorów będzie zebranie rekomendacji wypracowanych w każdym z obszarów i przedstawienie ich podczas sesji zamykającej wydarzenie jako swoistego podsumowania. Rekomendacje włączone zostaną również do raportu, które ukaże się w wiosennym numerze Magazynu THINKTANK.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Partnerem wydarzenia jest Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie:

 http://miastaprzyszlosci.pl/