SAN partnerem strategicznym Łódzkiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017

Społeczna Akademia Nauk oraz Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju serdecznie zaprasza na szereg wyjątkowych wydarzeń wspierających rozwój postaw przedsiębiorczych w ramach X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w Łodzi w dniach 13-19 listopada 2017 roku w Łodzi.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowe wydarzenie organizowane 160 krajach świata, zrzeszające, tysiące partnerów organizujących wydarzenia wspierające rozwój milionów uczestników. Tydzień jest okazją do podkreślenia roli ludzi z pasją, specjalistów, przedsiębiorców, innowatorów i pracodawców, którzy realizując projekty, szkolenia, tworząc start-up-y, firmy i miejsca pracy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców. W tym roku Światowy dzień Przedsiębiorczości obchodzi 10 lat.

W ramach X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy na Youth Lodz Trajectory Design - Wielkie Lekcje Biznesu i Innowacji, które odbędą się w czwartek 16 listopada 2017 roku w sali balowej Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. YOUTH LODZ TRAJECTORY DESIGN- WIELKIE LEKCJE BIZNESU I INNOWACJI to stworzenie przestrzeni edukacyjnej i networkingowej dla 1200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wkraczają dopiero w świat przedsiębiorczości. Młodzieży, która wobec realiów rzeczywistości, w której przyszło jej żyć, szumu komunikacyjno-medialnego, lansowanych postaw w programach rozrywkowych ma trudność w odnalezieniu dobrych wzorców i autorytetów w obszarze projektowania własnej przyszłości. Celem Wielkich Lekcji Biznesu i Innowacji jest rozbudzanie motywacji do działania poprzez umożliwienie młodzieży spotkania z liderami w zakresie biznesu i innowacji. Specjalistami, których wiedza, doświadczenia, podstawa oraz wybory zawodowe, mogą stać się przykładem do naśladowania. Tegoroczne lekcje poprowadzą Hanna Zdanowska, Piotr Cieszewski, Łukasz Prysiński ze Społecznej Akademii Nauk, Katarzyna Zielińska i Sebastian Górecki z ŁÓDŹ Solar Team.

SYLWETKI PRELEGENTÓW

Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi, z wykształcenia inżynier środowiska. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Przedsiębiorca, dyrektor biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2006 uzyskała mandat radnej Rady Miejskiej w Łodzi, od 2007 powołana na stanowisko zastępcy prezydenta miasta ds. związanych z edukacją, sportem, a także funduszami unijnymi. Przedstawi wizję rozwoju miasta swoimi oczami w wystąpieniu „My Future Łódź”

Piotr Cieszewski - mieszanka doświadczenia, siły, wrażliwości i pasji. Przez 10 lat menedżer w korporacji budowlanej Skanska, w 2015 r. ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600 pracowników. Człowiek z pasją do Gór, zdobywca Mount Everestu, ambasador Szlachetnej Paczki, mówca TEDx PiotrkowskaStreet. Opowie o tym, jak ważne oprócz planu działania jest cierpliwość, determinacja i konsekwencja na drodze do realizacji marzeń w obszarze zawodowym i prywatnym.

Katarzyna Zielińska i Sebastian Górecki ŁÓDŹ Solar Team – członkowie zespołu studentów Politechniki Łódzkiej Łódź Solar Team, pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej drużyny, która zaprojektowała i zbudowała pojazd napędzany energia słoneczną i wystartowała w wyścigu World Solar Challange 2015 i 2017 w Australii oraz Sasol Solar Challange w RPA 2016 roku. Opowiedzą jak grupa studentów, dzięki współpracy, zaangażowaniu i wykorzystaniu swoich umiejętności zrealizowała projekt za 2 miliony złotych i pojechała do Australii na światowy wyścig bolidów solarnych.

Łukasz Prysiński - absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doktor w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Specjalista w dziedzinie analizy finansowej oraz pomiaru efektywności procesów gospodarczych, szczególnie inwestycji. Doświadczenie zdobył jako dyrektor biura związku pracodawców, prezes fundacji oraz członek rady nadzorczej. Wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Podczas lekcji podzieli się swoją wiedzą i da wskazówki jak myśleć kategoriami biznesowymi i zarządzać swoim kapitałem.