SAN dla niedosłyszących - zobacz jakie udogodnienia przygotowaliśmy!

Społeczna Akademia Nauk nawiązała współpracę z tłumaczem języka migowego oraz zakupiła sprzęt specjalistyczny ułatwiający edukacje osobom niedosłyszącym.

Tłumacz jęz. migowego

Współpraca z tłumaczem języka migowego finansowana jest ze środków uzyskanych od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zadaniem tłumacza jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym dogodnych warunków w procesie przyjmowania na studia, podczas zajęć dydaktycznych, w trakcie załatwiania spraw w działach administracyjnych lub prowadzeniu działalności naukowej.

Pętla indukcyjna

Uczelnia zakupiła system wspomagania osób niedosłyszących w postaci przenośnych pętli indukcyjnych, które umożliwiają odbiór wyraźnego dźwięku oczyszczonego ze wszelkich szmerów i hałasów za pomocą cewki telefonicznej w którą wyposażone są aparaty słuchowe. Wykładowca może taką pętle pobrać na zajęcia. Podłączenie jest bardzo łatwe i szybkie, zarówno po stronie wykładowcy, jak i studenta. Student dokonuje kalibracji z własnym aparatem słuchowym poprzez ustawienie włącznika w aparacie w pozycji litery T.

Więcej informacji oraz zakres wsparcia dla Studentów z niepełnosprawnościami: Biuro ds. Obsługi Osób z Niepełnosprawnościami