SAN AZS ŁÓDŹ w Akademickich Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej

W dniach 8-10 czerwca 2018 roku na plaży miejskiej w Gdyni odbędzie się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, w którym udział weźmie drużyna Społecznej Akademii Nauk.

Drużyny z aż 39 uczelni wyższych, z 19 miast zakwalifikowały się do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który w piątek rozpocznie się w Gdyni.

W obu turniejach – męskim i żeńskim – wystąpią po 32 pary, wyłonione w eliminacjach wojewódzkich, a następnie w czterech półfinałach. Zwycięskie pary, oprócz tytułu Akademickiego Mistrza Polski, wywalczą prawo do gry w przyszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Europy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem imprezy jest AZS Uniwersytetu Gdańskiego.