Rusza kolejna edycja Legii Akademickiej!

Legia Akademicka to przeznaczony dla studentów program ochotniczego szkolenia wojskowego, realizowany i finansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Składa się z części praktycznej i teoretycznej.

W roku akademickim 2021/2022 Społeczna Akademia Nauk bierze w nim udział już po raz trzeci! W poprzednich edycjach uczestniczyło ponad 100 studentów naszej Uczelni. Wzięcie udziału w Legii Akademickiej to szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, a także niesamowita przygoda, która umożliwia realizowanie własnych pasji.

W czasie trwania programu szkolenie teoretyczne odbywa się podczas studiów. Tworzą je zajęcia z wykładowcami Uczelni i instruktorami z jednostek wojskowych, które realizowane są w formie wykładów i pokazów. Program wzbogacony jest o kilkanaście kursów e-learningowych do samodzielnego przeprowadzenia. Druga część szkolenia to zajęcia praktyczne, prowadzone na terenie jednostek wojskowych podczas akademickich wakacji.

Wkrótce pojawią się informacje dotyczące spotkania na temat programu.