Programy edukacyjne Instytutu Pedagogiki w Liceum SAN

W Liceum ACE Społecznej Akademii Nauk realizowane są w praktyce programy edukacyjne, które powstają w Instytucie Pedagogiki SAN. Do szkoły uczęszczają dzieci o różnym pochodzeniu kulturowym, dlatego też prowadzone są takie lekcje, które pomagają zintegrować się młodzieży z polskim tłem kulturowym z młodzieżą o pochodzeniu ukraińskim.

Dr Adam Gogacz pracujący w Instytucie Pedagogiki, a uczący w Liceum ACE etyki realizował lekcję o muzyce ukraińskiej, w stroju prawie ludowym, pod czujnym okiem ukraińskiej młodzieży, która aktywnie reagowała na przedstawiane treści, często dopowiadając sporo o swojej rodzimej muzyce. Młodzież z I klasy wzięła też udział w projekcie E-Evalinto, w którym miała szansę dowiedzieć się wiele o kulturze swego sąsiada z ławki.

Lekcje są nie tylko praktyczne, ciekawe, ale i zabawne, o czym świadczą zadowolone miny „pierwszoklasistów”.