Pies przewodnik dla niedowidzących Studentów!

W ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania” Polski Związek Niewidomych organizuje spotkania dla osób niewidomych i z poważnymi problemami wzroku, które chciałyby mieć psa przewodnika.

Zapraszamy na zdalne spotkania wszystkie osoby niewidome i z bardzo poważnymi problemami wzroku, zainteresowane posiadaniem psa.  Odbywać  się będą na platformie ZOOM. W czasie spotkania dowiedzą się Państwo o:

- idei posiadania psa przewodnika i jego roli w życiu osoby niewidomej;

- możliwościach wynikające z posiadania psa przewodnika;

- aspektach prawne dotyczących psa przewodnika;

- tym co trzeba zrobić,  aby stać się posiadaczem psa przewodnika;

- odpowiedzialności jaka wynika z posiadania psa przewodnika;

- tym po co są opracowywane standardy i co zyskamy wprowadzając je w życie.

Obejrzymy także ciekawy kilkuminutowy film z audiodeskrypcją, na którym osoby posiadające psa dzielą się doświadczeniami.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa pod adres mailowy: ioptulowicz@pzn.org.pl. Prosimy również o podpisywanie się w zgłoszeniu pełnym imieniem i nazwiskiem. Przewidywany czas spotkania to nie dłużej niż 2 godziny. Zainteresowanych będziemy powiadamiać indywidualnie o terminie spotkań.

Więcej na temat udogodnień dla niepełnosprawnych Studentów lub kandydatów, możesz dowiedzieć się w Biurze ds. Obsługi Osób z Niepełnosprawnościami:

Specjalista ds. obsługi osób z niepełnosprawnościami
Magdalena Koperkiewicz
ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź
tel.: 42 664 66 47
e-mail: mkoperkiewicz@san.edu.pl

wtorek - 15:00-17:00
czwartek - 12:30-14:30

Na wizytę należy umówić się telefonicznie lub mailowo.