Aktualności

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zasady i ich prawne odzwierciedlenie"

« wróć

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Zasady i ich prawne odzwierciedlenie” organizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi.

Zamysłem organizatorów konferencji jest uczynienie przedmiotem Państwa opracowań i wystąpień szerokiego spectrum zagadnień związanych z wartościami, ocenami, ideami, które zostały poddane ochronie prawnej i wyrażone w języku prawa poprzez normy o wyjątkowym znaczeniu. Chcemy zainspirować do rozważań na temat zasad, czynników wpływających na ich wybór i wyrażenie poprzez normy prawne, do zastanowienia się nad problematyką kolizji zasad i metodami ich rozstrzygania, ze szczególnym uwzględnieniem roli zasad w procesie wykładni przepisów prawa.

Termin Konferencji: 10.05.2019 r.

Miejsce obrad Konferencji: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, ul. Kilińskiego 98

Zgłoszenie uczestnictwa czynnego w konferencji – wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia na adres mailowy wspolpraca@san.edu.pl do dnia 20 kwietnia 2019 roku (w zgłoszeniu prosimy  o przesłanie głównych tez swojego wystąpienia).

Zgłoszenie uczestnictwa biernego w konferencji – wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia na adres mailowy wspolpraca@san.edu.pl do dnia 7 maja 2019 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji znajdziecie Państwo w załączonym piśmie przewodnim.