Aktualności

Nowa specjalność na kierunku Dziennikarstwo | Digital media i komunikacja już od października 2021

« wróć

Chcesz pracować w mediach cyfrowych? A może chcesz zostać Social Media Ninja dziennikarstwa?

Nowa specjalność na kierunku Dziennikarstwo i nowe media w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Digital media i komunikacja, przygotowuje profesjonalną kadrę do pracy w mediach cyfrowych, w marketingu internetowym oraz w branży public relations. Będziemy uczyć się tworzenia dziennikarskich treści multimedialnych, pracy z dźwiękiem i obrazem (nagrywanie, montaż, konwersja różnych formatów). Poznamy pracę dziennikarza w multimedialnym newsroomie.

Jednocześnie poznamy tajniki e-marketingu i prowadzenia różnych kanałów dystrybucji treści – w obszarze komunikacji zewnętrznej, wewnętrznej, nowoczesnej reklamy i działań promocyjnych. Celem jest nabycie przez studentów wiedzy i umiejętności umożliwiających im wykorzystanie Internetu do tworzenia wizerunku marki; narzędzi pozwalających na rebranding; planowania kampanii PR;  nabycie umiejętności targetowania, analizowania i monitorowania relacji z klientami. 

 

Adresatami są osoby, które chciałyby związać się zawodowo z nowymi mediami, dołączając do działających już multimedialnych newsroomów radiowych, prasowych czy telewizyjnych, bądź tworząc własne miejsca pracy (portale internetowe, blogosfera). Adresatami są również studenci, którzy planują rozpoczęcie własnej działalności marketingowej w Internecie.

Czym konkretnie się zajmiemy?

  • poznamy mechanizmy funkcjonowania social mediów (Facebook, Twitter, TikTok, LinkedIn, Instagram, Youtube).
  • dowiemy się, jak nagrywać profesjonalnie i robić transmisje live na komputerze, smarfonie, aparatem fotograficznym czy kamerą; jakich narzędzi używać do montażu i postprodukcji.
  • zapoznamy się z płatnymi formami reklamy w internecie (Google Ads, Facebook Ads, Linkedin, Twitter etc.)
  • zainteresujemy się grafiką (umiejętność korzystania z wybranych programów do obróbki zdjęć, np. Photoshop, Lightroom, Canva)

Media zmieniają się na naszych oczach. Poznawanie tych zmian może być fascynującą przygodą.

 

Poznaj naszych wykładowców i pełną ofertę na kierunku Dziennikarstwo