Młode Biznesy - projekt realizowany przez studenta Społecznej Akademii Nauk

,,Młode biznesy’’ to inicjatywa realizowana w ramach projektu Zwolnieni z Teorii. Przedsięwzięcie odpowiada na coraz większe zainteresowanie tematyką przedsiębiorczości wśród uczniów oraz studentów. Poprzez cykl spotkań z osobami z branż między innymi takich jak start-up, prowadzący pokazują, że mimo młodego wieku można podejmować pierwsze działania biznesowe i z sukcesem realizować zaplanowane cele. Prelegenci dzielą się swoimi doświadczeniami, które wpłynęły na to czym się teraz zajmują; takich jak chociażby sprzedawanie nieużywanych rzeczy w Internecie. Podczas spotkań uczestnicy mają szansę poznać ich osobiście, przedstawić swoje pomysły czy złapać pierwsze kontakty biznesowe.

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii student Zarządzania - Piotr Maciejewski, przygotowuje prelekcje online oraz spotkania stacjonarne, które pomagają młodym ludziom poszerzyć wiedzę na temat przedsiębiorczości i prowadzenia własnego biznesu. Pierwszym prelegentem, którego wystąpienie online można było zobaczyć 20 stycznia był Jakub Klawikowski -  założyciel i właściciel firmy ASF, studio zajmującej się profesjonalnym tworzeniem treści wideo. Jego firma zdobyła wiele nagród w konkursach filmowych takich jak: Drone Film Festival,  International Rofife Rotary Short Film Festival, National Film Festival for Talented Youth 2010 Seattle, USA.

Piotr Maciejewski, koordynator projektu ,,Młode Biznesy’’, student na kierunku Zarządzanie:

,,Zauważyliśmy, że wiele młodych ludzi jest zainteresowana przedsiębiorczością i/lub pragnie założyć własny biznes. Faktem jest jednak, że nikt nigdy nie zaznajomił ich z podstawami i nie dawał choćby wskazówek w tym zakresie. I tu wkraczamy my!’’

Przydatne linki: