Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego

« wróć

Zapraszamy na występ Akademickiego Chóru Kameralnego Społecznej Akademii Nauk w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w dniach 17-19 maja 2018 roku w Barczewie. 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego jest imprezą cykliczną, która odbywa się od piętnastu lat. Twórcą i realizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie przy współpracy z innymi podmiotami.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2002 i była skierowane wyłącznie do chórów polskich. Już od następnego roku jego formuła zmieniła się na międzynarodową i tak trwa do dzisiaj.

Głównym celem festiwalu jest upamiętnienie postaci i twórczości Feliksa Nowowiejskiego, kompozytora urodzonego w Barczewie, twórcy „Roty” i „Hymnu Warmii”, wielkiego patrioty i Polaka, którego działalność była istotnym czynnikiem kształtowania polskiej świadomości na ziemiach północnych. Chodzi również o zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez popularyzację jego kompozycji chóralnych a cappella oraz dzieł oratoryjnych.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Festiwalu: www.festiwal-barczewo.pl