Konferencja "Edukacja włączająca dla wszystkich w świetle koniecznych przygotowań placówek oświatowych do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych"

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowo-dydaktycznej "Edukacja włączająca dla wszystkich w świetle koniecznych przygotowań placówek oświatowych do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych” organizowanej w ramach projektu “inEDU inclusive education model for children with migrant  background in pre-schools” (Model edukacji włączającej dzieci z doświadczeniem migracji w nurt edukacji przedszkolnej) przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej -  Centrum Szkoleniowe w Łodzi, Przedszkole Miejskie Nr 152 w Łodzi, która odbędzie się w Łodzi w dniach 8–9 maja 2018 roku.

W trakcie dwudniowego spotkania udzielone zostaną odpowiedzi na pytania:

• Czy polska szkoła/przedszkole przygotowana jest na realizację idei edukacji włączającej/ inkluzyjnej?
  • Czy zapewnia dzieciom/uczniom dostęp do wysokiej jakości Edukacji Dla Wszystkich?
  • Czy otwarta jest na różnorodność zarówno w aspekcie społecznym, medycznym, jak i kulturowym?
  • Jak w tej rzeczywistości odnajdują się dzieci/uczniowie z doświadczeniem migracji i ich rodziny?
  • Jak wspierać nauczycieli  w procesie włączania/inkluzji?

W programie konferencji zaplanowano wykłady i warsztaty, które poprowadzą pracownicy naukowi, pedagodzy oraz nauczyciele praktycy, którzy od wielu lat poszukują efektywnych rozwiązań w pracy z grupą zróżnicowaną i chętnie podzielą się z Państwem własnym doświadczeniem. Spotkanie zakończy panel dyskusyjny, podczas którego będzie możliwość rozmowy oraz wypracowania wniosków i postulatów dotyczących teraźniejszości i przyszłości edukacji włączającej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Z powodu ograniczonej liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia udziału w konferencji do dnia 31 marca 2018 roku na adres mailowy: konferencjaew18@san.edu.plW zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, miejsce pracy, adres email oraz wskazać wybór dwóch warsztatów w dniu 8 maja oraz placówki, którą chcecie Państwo odwiedzić w dniu 9 maja.

Dla uczestników konferencji przygotowane zostaną materiały promocyjne.

Organizatorzy nie zapewniają noclegu. Istnieje możliwość rezerwacji noclegu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi przy ul. Legionów 27 do dnia 20 marca na hasło: Konferencja Edukacja włączająca, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W sytuacji braku miejsc w Schronisku lub po 20 marca 2018 uczestnicy mogą skorzystać z bogatej oferty noclegów w Łodzi lub zwrócić się do organizatorów z prośbą o wskazanie innych miejsc noclegowych.

Kontakt: Katarzyna Majdańska: katarzyna.majdanska@wp.pl

Komitet organizacyjny

Komitet organizacyjny:

• Elżbieta Płaszczyk (FRDL CS, Łódź)
  • Grażyna Małachowska (PM152, Łódź)
  • Ewa Morzyszek-Banaszczyk (SP nr 137, Łódź)
  • Bożena Będzińska-Wosik (SP 81, Łódź)
  • Katarzyna Majdańska (SAN, Łódź)

Komitet naukowy

Komitet Naukowy:

• Prof. dr hab. Iwona Chrzanowska (UAM, Poznań, SAN, Łódź)
  • Prof. dr hab. Amadeusz Krause (UG, Gdańsk)