Aktualności

Kampania profilaktyczna „Bezpieczn@ więź!”

« wróć

Społeczna Akademia Nauk, Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk oraz Komenda Miejska Policji w Łodzi serdecznie zapraszają do udziału w Kampanii profilaktycznej „Bezpieczn@ więź!”. 

Kampania skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz klas VI i VII szkół podstawowych, a także do rodziców i pedagogów szkolnych. Kampania będzie prowadzona od 6 lutego do 23 marca 2018 roku. 

W programie trwającego ponad miesiąc działania profilaktycznego "Bezpieczn@ więź!" znalazły się warsztaty prowadzone przez studentów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i zajęcia warsztatowe prowadzone przez licealistów z klas mundurowych dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów, prelekcje dla rodziców, seminarium metodyczne dla nauczycieli i wychowawców, a także konkurs dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w Kampanii. Innowacyjny projekt wykorzystujący między innymi walory profilaktyki rówieśniczej jest próbą integrowania działań profilaktycznych w Łodzi. Inauguracja Kampanii została zaplanowana na 6 lutego 2018 roku – w dniu Bezpiecznego Internetu.

Szczegółowy opis Kampanii, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu organizowanego w ramach Kampanii znajduje się w załączonych plikach.

Zgłoszenia szkół zainteresowanych uczestnictwem w projekcie przyjmowane będą do 16 lutego 2018 roku. 

O kwalifikacji zainteresowanej szkoły zdecyduje kolejność zgłoszeń.