Za nami dwa ważne wydarzenia gospodarcze -  III Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości oraz IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego

Początek kwietnia obfitował w wiele ważnych wydarzeń gospodarczych, w których wzięła udział również Społeczna Akademia Nauk.  Najważniejszymi z nich były III Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości oraz IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego.

3 kwietnia 2019 r. odbyło się III Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości, w którym udział wzięli m.in. przedsiębiorcy i przedstawiciele firm, szefowie samorządów i samorządowi urzędnicy, nauczyciele i uczniowie.

Forum zostało podzielone na dwa panele dyskusyjne poświęcone nowoczesnym usługom dla biznesu oraz gospodarce przestrzennej w kontekście rozwoju przedsiębiorczości w Radomsku oraz powiecie radomszczańskim. Jeden z paneli dyskusyjnych – „Nowoczesne usługi dla biznesu” - współprowadził prodziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie – dr Łukasz Prysiński.

Wykładom i prelekcjom towarzyszyły warsztaty, w których udział wzięli uczniowie radomszczańskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych: z PSP Nr 5 i Nr 9, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Najaktywniejsi uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody ufundowane przez Społeczną Akademię Nauk.

Gościem specjalnym III Radomszczańskiego Forum Przedsiębiorczości 2019 był prof. Marek Belka, który wystąpił z wykładem o możliwym spowolnieniu gospodarczym i zagrożeniach dla polskiej gospodarki.

Dwa dni później, 5 kwietnia 2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w organizowanym już po raz czwarty Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego.

Na IV Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego złożyły się wykłady i panele dyskusyjne w salach konferencyjnych hotelu „Wodnik” oraz prezentacje możliwości wspierania biznesu na stoiskach wystawienniczych kilkunastu instytucji i podmiotów. Dla przedsiębiorców była to okazja do zdobycia wiedzy, nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i inspiracji.

Tu także jeden z paneli dyskusyjnych – „Wyzwania kształcenia zawodowego dla lokalnych rynków pracy XXI wieku” współprowadził Pan dr Łukasz Prysiński reprezentujący Społeczną Akademię Nauk. Podczas panelu omawiano głównie  wyzwania przed jakimi staje dziś kształcenie zawodowe – z jednej strony przed globalizacją, informatyzacją i internacjonalizacją zawodów, a z drugiej coraz bardziej lokalnym charakterem profilu zapotrzebowania na konkretne umiejętności w rozmaitych, często zupełnie nowych profesjach.

Na zakończenie tegorocznego forum wręczono statuetki w konkursie „Firma na medal” oraz „Bełchatowskie skrzydła”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.