Aktualności

BSC SAN AZS Łódź gra w Ekstraklasie piłki nożnej plażowej

« wróć

W dniach 1-2.07.2017 r. oraz 14-16.07.2017 r. odbyły się dwa turnieje Ekstraklasy piłki nożnej plażowej. W rozgrywkach pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej wzięła udział również drużyna Beach Soccer Club Społecznej Akademii Nauk AZS Łódź, która swój awans do Ekstraklasy zawdzięcza ubiegłorocznej wygranej w meczu ze Zdrowiem Garwolin (4:2).

I Turniej Ekstraklasy odbył się w Sosnowcu, gdzie łódzka drużyna rozegrała 4 mecze. Po pierwszym turnieju BSC SAN odniósł dwa zwycięstwa, w tym pokonał obecnego Mistrza Polski BSC Grembach Łódź, czym udowodnił zasłużone miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy.

II Turniej odbył się dwa tygodnie później w dniach 14-16 lipca w Gdańsku, gdzie rywalami drużyny Społecznej Akademii Nauk byli Tonio Team Sosnowiec, KP Łódź, Vita Sport Zdrowie Garwolin, Team Słupsk Adkonis oraz Omido Hemako Sztutowo.

W końcowym zestawieniu tabeli Ekstraklasy, BSC Społecznej Akademii Nauk AZS Łódź zajęła wysokie 5. miejsce. Drużyna SAN przygotowuje się już do walki o Mistrzostwo Polski w turnieju finałowym, w którym wystąpią dwa zespoły Społecznej Akademii Nauk. Turniej odbędzie się w dniach 27-30 lipca w Kołobrzegu.