Akcja "Sycozryki wzdłuż Afryki" nominowana do społecznej inicjatywy roku przez National Geographic

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że kapituła przyznająca Travelery - najważniejsze Polskie nagrody dla podróżników nominowała wyprawę Jacka Słowaka "Scyzoryki wzdłuż Afryki" w kategorii społeczna inicjatywa roku!

Jacek Słowak, kielecki podróżnik i wykładowca akademicki Społecznej Akademii Nauk, wraz z grupą przyjaciół i studentów wyruszył w podróż dookoła Afryki. Wyprawa trwała 200 dni, podróżnicy odwiedzili 40 krajów zaczynając i kończąc w Maroku. Powiązana była z akcją charytatywną. Podróżnicy jeszcze przed wyjazdem zorganizowali specjalną zbiórkę dla dzieci. Udało im się zebrać kilka ton ubrań, artykułów papierniczych, zabawek i piłek, którymi obdarowali dzieci z wielu regionów Afryki. Do samochodu, którym wyruszyli w trasę, wzięli tylko niewielką część zebranych darów. Pozostałe zostały przekazane fundacji i rozdysponowane wśród małych mieszkańców Afryki.

Jest to ogromne wyróżnienie dla Jacka Słowaka, który jest wykładowcą Społeczna Akademia Nauk- Wydział Handlu i Bezpieczeństwa w Kielcach jak i dla całej ekipy, która przygotowywała projekt.