Afryka kontynent skrajności - spotkanie z Jackiem Słowakiem w Łodzi

Zapraszamy na wykład Jacka Słowaka, kieleckiego podróżnika i wykładowcy akademickiego Społecznej Akademii Nauk, nominowanego do nagrody travelery National Geographic w kategorii społeczna inicjatywa roku za wyprawę "Scyzoryki wzdłuż Afryki".

Wykłady pt. „AFRYKA KONTYNENT SKRAJNOŚCI” odbędą się na terenie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi (ul. Kilińskiego 98, Aula A-3) w trzech terminach:

• 16.04 (wtorek), godz. 10:45 – 12:15
  • 27.04 (sobota), godz. 11:30 – 13:00
  • 4.05 (sobota), godz. 11:30 – 13:00

Jacek Słowak wraz z grupą przyjaciół i studentów SAN wyruszył w podróż dookoła Afryki. Wyprawa trwała 200 dni, podróżnicy odwiedzili 40 krajów zaczynając i kończąc w Maroku. Powiązana była z akcją charytatywną. Podróżnicy jeszcze przed wyjazdem zorganizowali specjalną zbiórkę dla dzieci. Udało im się zebrać kilka ton ubrań, artykułów papierniczych, zabawek i piłek, którymi obdarowali dzieci z wielu regionów Afryki. Do samochodu, którym wyruszyli w trasę, wzięli tylko niewielką część zebranych darów. Pozostałe zostały przekazane fundacji i rozdysponowane wśród małych mieszkańców Afryki.

Głos w plebiscycie National Geographic  na Jacka Słowaka można oddać pod tym linkiem: http://travelery.national-geographic.pl/?fbclid=IwAR1AkRrH6XZkPU8-Yi__5a1EG0ujEV-m1JFd22BNuWxWb2M5pfKk3i3FsUg